28 Wrzesień 2018

Jak to działa?

Alena Ozerova/Shutterstock.com

Maksymalna regeneracja zapewniająca maksymalną wydajność. Ważne jest, aby prawidłowo korzystać z Reboots, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.
Podręcznik użytkownika Reboots informuje, co należy wiedzieć, aby skonfigurować optymalną aplikację do
regeneracji.

Jak często mogę używać Reboots?

Możesz używać Reboots codziennie. Optymalny czas użytkowania wynosi od 30 do 50 minut. Nie ma określonego maksymalnego czasu trwania ani częstotliwości. Zasadniczo obowiązuje następująca zasada: możesz użyć Reboots Recovery, o ile ich programy są optymalne do Twoich potrzeb.

Do czego mogę użyć Reboots?

Reboots są odpowiednie w następujących sytuacjach:

 • Bezpośrednio po treningu: regeneracja Reboots po treningu pomaga redukować powstający kwas mlekowy oraz szybciej zregenerować się po wyczerpującym treningu.
 • Dla relaksu: Miałeś wyczerpujący dzień i chcesz się zrelaksować wieczorem? Masaż Reboots może ci pomóc.
 • Podczas rozgrzewki: Ponowne rozruchy nie mają na celu rozgrzewki przed treningiem. Jednak od wielu sportowców słyszeliśmy, że mieli bardzo pozytywne doświadczenia z krótkimi sesjami przed treningiem. W tym celu aplikacja powinna być krótka i pod niskim ciśnieniem.
 • Podczas rehabilitacji: stosowanie Reboots skutecznie wspiera proces rehabilitacji między innymi w takich stanach jak: skręcenie stawu skokowego, uszkodzenia tkanek miękkich, krwiaki wewnątrz mięśniowe, obrzęki po urazowe, rehabilitacja po operacyjna i wiele innych.

Bez względu na to, z jakiego programu Reboots korzystasz, trzymaj nogi poziomo podczas użytkowania i upewnij się, że węże doprowadzające powietrze nie są zakleszczone.

Jakiego ciśnienia mogę użyć?

Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Należy przyzwyczaić mięśnie poprzez dawkowanie ciśnienia. Zalecamy rozpoczęcie od niskiego ciśnienia i zwiększenie go podczas następujących zastosowań. Ciśnienie można regulować w zakresie od 30 do 240 mmHg w krokach co 30 mmHg. W razie potrzeby można pominąć poszczególne komory.

Obwód nogi odgrywa decydującą rolę w wyborze właściwego ciśnienia. Użytkownicy z chudymi nogami powinni częściej używać niższego ciśnienia. Jednak odpowiednie ciśnienie jest zasadniczo różne dla każdego sportowca. Każde ciało jest inne. Przede wszystkim powinieneś słuchać swojego ciała i dostosowywać ciśnienie, aby było dla ciebie optymalne. Na przykład 180 mmHg może być idealne dla jednej osoby, ale nie komfortowe dla innej
osoby.

Oprócz wyboru odpowiedniego ciśnienia ważne jest prawidłowe umieszczenie mankietów Reboots.

Jaka jest różnica między programami Reboots?

Różne programy odróżniają się od siebie tym, że komory powietrzne są wypełniane podczas każdego masażu w ustawionej przez Nas kolejności. Program A jest przedstawiony powyżej – zaczyna się na początku od stóp i wypełnia osiem komór powietrznych po kolei. Fala ciśnieniowa dociera do uda, a następnie zaczyna się ponownie u stóp.

Jak mogę znaleźć odpowiedni program?

Oprócz programu A, opisanego powyżej, możesz wybrać jeden z następujących programów:

 • Program A jest podstawowym programem, przydatnym w większości sytuacji. Wykorzystuje nacisk punkt po punkcie, aby rozluźnić mięśnie. Jest taki sam jak Program A w urządzeniu
  mobilnym Reboots Go.
 • Program B jest znacznie bardziej intensywny, wykorzystując stałe ciśnienie, aby zapobiec cofaniu. Przeznaczony jest przede wszystkim do usuwania kwasu mlekowego. Powinieneś
  przyzwyczaić się do tego programu powoli po użyciu programu A przez chwilę. Jest taki sam jak Program B w urządzeniu mobilnym Reboots Go.
 • Program C jest podobny do programu A, ale dwie komory powietrzne są napełniane jednorazowo zamiast jednej. Masaż można zatem zakończyć o połowę krócej lub można uruchomić program dwa razy w tym samym okresie. Jest przeznaczony przede wszystkim do szybkich aplikacji, do użytku, gdy czas jest krótki. Jest taki sam jak program F w urządzeniu mobilnym Reboots Go.
 • Program D maksymalizuje liczbę rund kompresji w określonym czasie.
 • Program E zapobiega cofaniu się kwasu mlekowego, utrzymując co najmniej jedną komorę wypełnioną przez cały czas.
 • Program F zapobiega również cofaniu się kwasu mlekowego. Jest bardziej intensywny niż program E.

Programy Reboots Go:

 • Program A jest taki sam jak w Reboots One program A.
 • Program B jest taki sam jak Reboots One program B.
 • Program C jest taki sam jak Reboots One program F.
 • Program D uzupełnia program C o bardzo skuteczny efekt tętna. Ciśnienie w ostatniej aktywnej komorze jest zwiększane trzy razy, a następnie ponownie zmniejszane. Pomaga to usuwać produkty przemiany materii przez tkankę i zapewnia bardziej całkowitą regenerację.

Czy mogę używać Reboots w połączeniu z łaźniami lodowymi?

Nie ma powodu, dla którego te dwa zabiegi nie mogą być stosowane jeden po drugim. Należy jednak pamiętać, że te dwie metody są bardzo różne i nieco sprzeczne. Kąpiel lodowa powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, podczas gdy celem Reboots jest zrobienie czegoś przeciwnego – mianowicie poprawa krążenia. Skurczone naczynia krwionośne są zatem nieprzydatne. Jeśli zamierzasz korzystać z obu zabiegów, zalecamy najpierw użycie Reboots, a następnie kąpiel w lodzie, a nie odwrotnie. Nie używaj Reboots podczas kąpieli lodowej. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ woda może dostać się do urządzenia.