6 Październik 2017

Czy Recovery Boots naprawdę działa?

Alena Ozerova/Shutterstock.com

Każdy sportowiec chce uzyskać najlepszą możliwą wydajność i jest niezwykle krytyczny przy wyborze żywności, harmonogramu treningów i sprzętu. Zbyt dobrze. Ostatnio wielokrotnie pytano nas, czy Recovery Boots naprawdę robią różnicę. Dlatego chcielibyśmy podsumować najważniejsze ustalenia dotyczące tego tematu w następnym artykule. W nauce zbadano przede wszystkim następujące założenia.

Używając Recovery Boots:

  • jest możliwa szybka regeneracja
  • esteś bardziej mobilny
  • odczuwasz mniejszy ból mięśni po treningu

Szybsze regeneracja dzięki Boot Recovery

Czy jest możliwa szybka regeneracja? Nauka zajmowała się już szeroko tym pytaniem. 

W tym celu tak zwaną wartość bLA zmierzono przed i po użyciu butów regeneracyjnych i porównano z grupą kontrolną. Wynik: wartość BLA została wyraźnie zmniejszona. 

Dlaczego jest to pozytywne dla sportowców? Wartość bLA wskazuje, jak wysoki jest kwas mlekowy we krwi. Z każdym ćwiczeniem organizm wytwarza kwas mlekowy jako odpad, który spowalnia regenerację mięśni . Im niższa zawartość kwasu mlekowego, tym szybciej mogą odzyskać mięśnie.

Większa mobilność i mniejszy ból

 Kolejną zaletą jest lepsza mobilność. Na przykład potwierdzono wyższą mobilność, w której przed i po masażu mierzono promień ruchu kolana. Badanie wykazało, że zakres ruchu może być znacznie zwiększony przez mechaniczny masaż nóg po treningu.

Inne interesujące badanie dotyczy wrażliwości mięśni na ból . Podobnie jak w poprzednich badaniach porównywano użycie butów regeneracyjnych na sesjach treningowych przed i po użyciu. W tym badaniu zmierzono próg bólu u uczestników. Oznacza to, że wykryto punkt, w którym uczestnicy odczuwają bodziec równie bolesny. Wykazano, że wrażliwość na ból mięśni zmniejsza się wraz z masażem maszynowym.

Pozytywne efekty butów regeneracyjnych potwierdzone naukowo

Duża część badań potwierdza pozytywne efekty pod względem poprawy wydajności, regeneracji mięśni i złagodzenia bólu. Wielu profesjonalnych sportowców jest również entuzjastycznie nastawionych do urządzeń. W naszym poprzednim artykule zapoznaliśmy się ze znanymi sportowcami narciarstwa, piłki nożnej i koszykówki, którzy już korzystają z butów do odzyskiwania.